Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 paź 2018, o 08:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 szkoda całkowita a kredyt walutowy 
Autor Wiadomość

Post szkoda całkowita a kredyt walutowy
witam.
w sierpniu kupiłem samochód w kredycie walutowym CHF - wartosc samochodu 62.000 zł, czyli w sierpniu 28.150 CHF. Samochód brał udział w wypadku i został całkowicie zniszczony. Ubezpieczyciel z zakresu OC sprawcy wypadku zapłacił mi, a własciwie bankowi kwotę zgodnie z fakturą, czyli 62.000 zł. Obecnie kwota ta nie starczyła do całkowitej spłaty kredytu. Do zapłaty bankowi mam jeszcze 24.400 zł. tj. 27.000 CHF (1.150 przez te kilka miesięcy już spłaciłem) * 3,2 zł - 62.000 zł (pieniądze z odszkodowania).
Ubezpieczyciel odmawia wyrównania całości poniesonych przeze mnie strat. Teraz nie mam samochodu, bo ktoś mi go zniszczył, a do spłaty jeszcze 24.400 zł...
Owszem, byłem świadomy ryzyka kredytowego i liczyłem się z mozliwością płacenia wyższych rat przy wyższym kursie CHF. Jednak zakładałem, że bede ten samochód uzytkował...a teraz nie mam samochodu tylko olbrzymi dług...
Czy postępowanie ubezpieczyciela jest słuszne? Rozumiem gdyby to było odszkodowanie z AC... jednak to OC, bo ktoś inny mi te szkodę wyrządził, a ta nie została skompensowana! Prosze pomóżcie...

24 lut 2009, o 20:49
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]