Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 paź 2018, o 08:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sprawca jechał nie swoim autem 
Autor Wiadomość

Post Sprawca jechał nie swoim autem
Witam.Mam następujący problem.Moje auto uszkodził kierowca ,który prowadził nie swój samochód.Uciekł z miejsca zdarzenia lecz został zapisany nr rej. pojazdu. Własciciel auta nie przyznał się do spowodowania szkody lecz wskazał kierowcę który w tym czasie korzystał z jego samochodu. Sąd grodzki orzekł o winie kierowcy i nałozył na niego(nie własciciela) grzywnę. Mam pytanie dotyczące odszkodowania za szkodę w moim aucie.Z czyjego ubezpieczenia zostanie wypłacone i czy wogóle bedzie wypłacone? Czy mam zakładać sprawę cywilną przeciwko kierowcy czy są jakieś inne procedury?

16 lis 2008, o 16:02

Post Re: Sprawca jechał nie swoim autem
Skoro sprawca został zidentyfikowany to odszkodowanie wypłaci Panu zakład ubezpieczeń, w którym samochód, którym spowodowano szkodę był ubezpieczony od OC. Nie szkodzi, że sprawca nie był jednocześnie właścicielem pojazdu, którym jechał. Przed wystąpieniem na drogę procesu cywilnego radziłabym zgłosić szkodę do zakładu ubezpieczeń. Ten ustali wysokość szkody i wypłaci odszkodowanie.

28 gru 2008, o 16:58
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]