Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 paź 2018, o 09:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 zapytanie :-) 
Autor Wiadomość

Post zapytanie :-)
Witam!!

Chcę poprosić o wskazanie rozwiazanie w nastepujacej sprawie:

Podczas wyjazdu na teren mojego zakładu pracy w dniu 3 / 4 kwietnia 2008 zostałem zatrzymany przed szlabanami wjazdowymi przez jednego z pracowników budowlanych (niezalezna firma wynajeta przez mojego pracodawcę), z powodu trwających prac budowlanych na wysokości (dźwig przenosił ładunek z betonem). Ładunek nie był należycie zabezpieczony, gdyż kapiący beton spowodował znaczne uszkodzenie powłoki lakierniczej samochodu będącego moją własnością.
Przy wyjeździe zamontowana jest kamera , która powinna zarejestrować to zdarzenie!
Koszt naprawy samochodu wyceniony przez rzeczoznawcę wynosi 3 786.36 zł (kopia wyceny przekazana). Nawet po pomalowaniu uszkodzonych części wartość samochodu będzie niższa przy sprzedaży.
Ponieważ firma xxxx odpowiada za czyny swoich pracowników oczekuje od Państwa zwrotu kosztów likwidacji wyrządzonej szkody. Przelanie przez Państwa kwoty w wysokości 3 786.36 zł na moje poniżej podane konto zrekompensuje poniesione straty.

Na moją prośbę skierowana w dniu 28 maj 2008 do firmy xxx o powyzszej treści otrzymałem nastepujaca odpowiedź:

Szanowny Panie!

Informujemy, iż nasz ubezpieczyciel, ze względu na zbyt odległą datę zdarzenia (zabrudzony pojazd pracownika banku) w stosunku do daty zgłoszenia, odmówił przyjęcia sprawy i rozpoczęcia procedury odszkodowawczej.

Pozostając do Państwa dyspozycji w przypadku dodatkowych pytań, przesyłamy wyrazy szacunku.

Dodam że mój kolega/pracownik tej samej instytucji otrzymał zwrot kosztów naprawy pojazdu uszkodzonego na terenie zakładu pracy przez sprzet budowlany pozostawiony w niewidocznym miejscu przez pracowników budowy - to było impulsem dla mnie do wystosowania prosby o odszkodowanie w mojej sprawie!

Proszę o wskazanie rozwiazania jaki z punktu widzenia prawa jest okres w którym należy zgłosic prośbe o odszkodowanie?

z wyrazami szacunku!

17 lis 2008, o 09:42

Post Re: zapytanie :-)
Odszkodowanie może Pan żądać od ubezpieczyciela firmy lub samej firmy.W tej sytuacji pozostaje pozwać firmę.

2 lis 2009, o 16:38
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]