Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 paź 2018, o 09:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kolizja - sprawca nie chce zapłacić za szkody 
Autor Wiadomość

Post Kolizja - sprawca nie chce zapłacić za szkody
Witam,
Mam problem, wracając z zawodów na rowerze koleś wymusił mi pierwszeństwo i uderzyłem w jego samochód. Mi na szczeście nic sie nie stało, ale rower został dość poważnie uszkodzony. Naprawa sprzetu wyszła mnie 900zł. Na miejscu wypadku dostałem 300zł i 400zł sprawca zobowiązał sie zapłacić do 10maja (200zł juz mu odpuściłem). Termin minął, koleś telefonu nie odbiera.
Jedyne co mam to spisany protokół napisany własnorecznie przez kolesia w którym zobowiązuje sie pokryć koszty naprawy i przyznaje sie do winy. Jednak na moje oko ten protokół jest nieco felerny, nie ma w nim podanej daty i miejsca w którym został napisany, tak jak i nie została opisana sama kolizja (niestety nie miałem doświadczenia w takich sytuacjach i nie dopilnowałem tego). Nie mam zdjęc uszkodzonego samochodu, jedyne co mam to uszkodzone czesci z roweru. Nie posiadam również numeru polisy ubiezpieczeniowej kolesia, mam tylko numery tablic rejestracyjnych.

Jakie teraz mam możliwe ruchy? Jest sens składać pozew do sądu? Są jakieś szanse by sprawe wygrać?
Drugi pomysł jest taki ze wpadne do kolesia z małą ekipą, moze na sam widok zmięknie i zapłaci, ale nie chce zeby doszło do rekoczynów, bo problemów na policji nie chce mieć.
Z góry dzieki za odpowiedz

17 lis 2008, o 10:51

Post Re: Kolizja - sprawca nie chce zapłacić za szkody
Sąd biorąc pod uwagę brak doświadczenia w pisaniu takich oświadczeń pewnie przyznałby Ci rację i zasądził rekompensatę.Możesz wezwać go na piśmie do zapłaty ustalonej kwoty i postraszyć sądem.
Pomysł z ,,małą ekipą,, przyznam ze mnie rozbawił ale kategorycznie odradzam. :lol:

10 mar 2010, o 14:40
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]