Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 25 wrz 2018, o 12:48

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kolicja drogowa i uszkodzone słupki... 
Autor Wiadomość

Post Kolicja drogowa i uszkodzone słupki...
Witam, mam problem, który mnie irytuje bo wydaje mi się, że nie jest on tak załatwiany jak powinien.

Otóż kilka miesięcy(8.03) temu miałem kolizje drogową której byłem sprawcą. Nikt poza mną nie brał w niej udziału a w jej wyniku zostały uszkodzone słupki odgradzające chodnik od jezdni. Zostało to uwzględnione w notatce urzędowej z tej kolizji. Od około 2 tygodni dostaje od władz gminy pismo z prośbą o naprawienie tych słupków, ale nie mogę się z mini zgodzić, ponieważ po tym zdarzeniu jeden z nich został po prostu wyrwany i zabrany przez osobę trzecią tak samo jak i łańcuchy łączące te słupki. Tydzień temu dostałem pismo, w którym Wójt gminy dał mi tydzień czasu na naprawę lub wnosi sprawę do sądu. Z tego co sie orientuje i pytałem władze nie powinny domagać sie ode mnie naprawy tych słupków tylko skontaktować się z ubezpieczycielem w celu otrzymania odszkodowania/pokrycia kosztów naprawy. Podobne informacje otrzymałem od osób pracujących w Policji jak i od pracującej w sądzie.

I teraz mam prośbę do Państwa - czy władze gminy mogą ode mnie żądać takich czynności czy powinny konsultować to z Ubezpieczycielem? Dodam, że w piśmie od władz nie było żadnej wzmianki od ubezpieczeniu tylko nakaz naprawy w terminie do 7 dni.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

17 lis 2008, o 10:55

Post Re: Kolicja drogowa i uszkodzone słupki...
Gmina może, według wyboru kierować roszczenia bezpośrednio do Pana lub do ubezpieczyciela. To Pan w momencie, gdy został wezwany przez gminę do naprawienia szkody powinien zawiadomić o tym ubezpieczyciela a ten z tytułu zawartej umowy OC naprawiłby szkodę za Pana.

22 gru 2008, o 15:41
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]