odszkodowania24.eu/forum
http://odszkodowania24.eu/forum/

Problematyczne decyzje TU
http://odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=4&t=562
Strona 1 z 1

Autor:  Dareks73 [ 17 lis 2008, o 10:58 ]
Tytuł:  Problematyczne decyzje TU

Witam, po krótce naświetlę 2 sprawy :
1. Kierujący pojazdem podczas poruszania sie po autostradzie uszkodził zderzak swojego auta w wyniku najechania na pozostawiony ( nie wiadomo skąd i przez kogo) na jezdni przedmiot ( kawałek rury, lub kamienia ). Nie wzywa policji, kontynuuje jazdę. Zgłoszenie szkody i "obcinka" TU o 30% kwoty odszkodowania, za brak wezwania policji, a tym samym, rzekomo, nie zabezpieczenie interesów TU co do ewentualnego regresu. I tutaj ja sie pytam, jakiego regresu ? do kogo ? i co ma brak wezwania policji do regresu ? skoro wypłata nastapiła, znaczy że ubezpieczyciel przyjał wyjasnienie okoliczności zdarzenia, a w związku z czym, gdyby jednak zdecydował sie na regres, dlaczego brak notatki policyjnej uniemozliwia zastosowanie regresu ?

2. Odmowa wypłaty odszkodowania z tytułu ubezp. OC prowadzącego parking strzeżony, gdzie podczas wjazdu pojazdu na parking źle zabezpieczona brama wjazdowa uderzyła w pojazd, z powodu faktu iz właściciel pojazdu nie przerejestrował go na siebie, a okazał się jedynie umową kupna pojazdu. ( to juz chyba przesada.....).

Jak sie zabrać do obu tych spraw ? Co do 2 sprawy to oczywista kpina, i mysle że zbyt długo nie będą obstawac prz swoim głupawym stanowisku, jednak sprawa 1 mnie nurtuje. Poradźcie.

Autor:  Krzysztof [ 9 mar 2010, o 17:12 ]
Tytuł:  Re: Problematyczne decyzje TU

W sprawie pierwszej brak jest podstaw do zastosowania przyczynienia się.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/