Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 19 cze 2018, o 20:58

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jak odzyskać koszt naprawy? 
Autor Wiadomość

Post Jak odzyskać koszt naprawy?
Hej!
Mam mały problem. Wczoraj wjechał mi w drzwi samochodu młody człowiek maluchem, wymuszając na mnie pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Wbił się dość głęboko. Szkoda spora, ale w warsztacie jeszcze nie byłem to nie wiem ile wyniesie naprawa.
Problem w tym, że dzieciak nie ma ważnego OC w samochodzie. Jak zatem mam odzyskać koszt naprawy? Dodam, że policja przybyła, więc odpada możliwość "polubownego" załatwienia sprawy. Trochę mi go żal, bo teraz za nieważne OC mu się dostanie....
A więc co teraz zrobić aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?
pozdr
Marcin

17 wrz 2008, o 12:30

Post Re: Jak odzyskać koszt naprawy?
Jeżeli posiadacz pojazdu nie ma polisy OC nie dostanie Pan odszkodowania z żadnego zakładu ubezpieczen ani z Funduszu Gwarancyjnego. Pozostaje droga sądowa. Tu dużo zalezy od tego ile lat miał sprawca. Może Pan spróbować załatwic sprawę polubownie zanim Pan wystąpi na drogę procesu cywilnego.

26 wrz 2008, o 12:13

Post Re: Jak odzyskać koszt naprawy?
W przypadku, gdy sprawca (posiadacz pojazdu) nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC to szkodę nalezy zgłosić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest obowiazany w takiej sytuacji zaspokoić Pana roszczenie z tytułu szkody w mieniu (pojeżdzie). Porzednia odpowiedź, że odszkodowanie nie przysługuje, w tej sytuacji nie ma zastosowania, dotyczy bowiem sytuacji, gdy nie ustalono tożsamości posiadacza lub kierującego. W Pana przypadku kierujący jest znany, zatem UFG jest obowiazany wypłacić odszkodowanie.

8 paź 2008, o 14:13
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]