[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4493: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression'
odszkodowania24.eu/forum :: Zobacz wątek - Jak odzyskać koszt naprawy?
odszkodowania24.eu/forum
http://odszkodowania24.eu/forum/

Jak odzyskać koszt naprawy?
http://odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=4&t=59
Strona 1 z 1

Autor:  marcin [ 17 wrz 2008, o 12:30 ]
Tytuł:  Jak odzyskać koszt naprawy?

Hej!
Mam mały problem. Wczoraj wjechał mi w drzwi samochodu młody człowiek maluchem, wymuszając na mnie pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Wbił się dość głęboko. Szkoda spora, ale w warsztacie jeszcze nie byłem to nie wiem ile wyniesie naprawa.
Problem w tym, że dzieciak nie ma ważnego OC w samochodzie. Jak zatem mam odzyskać koszt naprawy? Dodam, że policja przybyła, więc odpada możliwość "polubownego" załatwienia sprawy. Trochę mi go żal, bo teraz za nieważne OC mu się dostanie....
A więc co teraz zrobić aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?
pozdr
Marcin

Autor:  odszkodowania24.eu [ 26 wrz 2008, o 12:13 ]
Tytuł:  Re: Jak odzyskać koszt naprawy?

Jeżeli posiadacz pojazdu nie ma polisy OC nie dostanie Pan odszkodowania z żadnego zakładu ubezpieczen ani z Funduszu Gwarancyjnego. Pozostaje droga sądowa. Tu dużo zalezy od tego ile lat miał sprawca. Może Pan spróbować załatwic sprawę polubownie zanim Pan wystąpi na drogę procesu cywilnego.

Autor:  odszkodowania24.eu [ 8 paź 2008, o 14:13 ]
Tytuł:  Re: Jak odzyskać koszt naprawy?

W przypadku, gdy sprawca (posiadacz pojazdu) nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC to szkodę nalezy zgłosić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest obowiazany w takiej sytuacji zaspokoić Pana roszczenie z tytułu szkody w mieniu (pojeżdzie). Porzednia odpowiedź, że odszkodowanie nie przysługuje, w tej sytuacji nie ma zastosowania, dotyczy bowiem sytuacji, gdy nie ustalono tożsamości posiadacza lub kierującego. W Pana przypadku kierujący jest znany, zatem UFG jest obowiazany wypłacić odszkodowanie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/