Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 18 paź 2017, o 12:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wypadek spowodował rozwinięcie się choroby kręgosłupa 
Autor Wiadomość

Post Wypadek spowodował rozwinięcie się choroby kręgosłupa
Miałem wypadek komunikacyjny w którym odniosłem obrażenia kręgosłupa. Jak się okazało podczas diagnostyki mój kręgosłup był już uszkodzony. wypadek spowodował rozwinięcie się choroby.Do czasu wypadku nie wiedziałem że z moim kręgosłupem jest coś nie tak. Ubezpieczyciel zaproponował kilka tysięcy odszkodowania ale problem w tym że straciłem przez to dobrą pracę. za to już nie chcą mi zapłacić twierdząc ze to wina choroby samoistnej. Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania ?

18 mar 2011, o 15:17

Post Re: Wypadek spowodował rozwinięcie się choroby kręgosłupa
Miałem wypadek komunikacyjny w którym odniosłem obrażenia kręgosłupa. Jak się okazało podczas diagnostyki mój kręgosłup był już uszkodzony. wypadek spowodował rozwinięcie się choroby.Do czasu wypadku nie wiedziałem że z moim kręgosłupem jest coś nie tak. Ubezpieczyciel zaproponował kilka tysięcy odszkodowania ale problem w tym że straciłem przez to dobrą pracę. za to już nie chcą mi zapłacić twierdząc ze to wina choroby samoistnej. Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania ?

Generalnie i w uproszczeniu: jest szansa na uzyskanie rekompensaty za utracone zarobki, jeżeli utrata pracy jest konsekwencją wypadku.

Jednak czy tak jest również w Pana przypadku, należy w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytania:
Ubezpieczyciel zaproponował kilka tysięcy odszkodowania - tzn że zapłacił czy nie zapłacił? - kwestia uznania odpowiedzialności
Czy badania były przeprowadzone przez lekarzy Ubezpieczyciela?
Czy określono procentowy uszczerbek na zdrowiu?
Jakie są dalsze konsekwencje zdrowotne wypadku? - czy ma Pan np absolutny zakaz dźwigania ciężarów, jakie są prognozy na przyszłość, leczenie, rehabilitacja itp?

zapraszam do współpracy - 600 500 581
jedna rozmowa wystarczy, by doradzić Panu co dalej w tej sprawie

pozdrawiam
Pragmaticus

30 sie 2012, o 00:29

Post Re: Wypadek spowodował rozwinięcie się choroby kręgosłupa
Orzeczenie odnośnie utraty pracy:
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 10 lutego 2012 r. II PK 144/2011

Wysokość rekompensaty należnej pracownikowi z tytułu utraty pracy powinna być więc ustalona tak, aby pozwoliła mu zabezpieczyć warunki socjalno-bytowe w okresie pomiędzy utratą dotychczasowej, a uzyskaniem nowej pracy na poziomie odpowiadającym jego kwalifikacjom. Rekompensata za utratę pracy nie może natomiast stanowić dla pracownika - szczególnie legitymującego się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi - zachęty do tego, by „nie opłacało mu się poszukiwanie pracy”.

źródło:LexPolonica

21 gru 2012, o 14:22
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]