Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 13 lis 2018, o 19:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 wypadek po spożyciu alkoholu 
Autor Wiadomość

Post wypadek po spożyciu alkoholu
Witam, mam następujący problem. W zeszłym tygodniu wraz z 2 innymi osobami miałem wypadek (jako pasażer). Próbując uniknąć zderzenia z dzikiem kierowca odbił gwałtownie na lewy pas, po czym auto zjechało do rowu i uderzyło w drzewo. Niestety chwile przed wypadkiem wszyscy trzej spożywaliśmy alkohol. W wyniku wypadku doznałem skomplikowanego złamania prawej ręki oaz niegroźnych stłuczeń. Wg. chirurgów leczenie wraz z rehabilitacją wyłączy mnie z aktywności fizycznej na okres 10 miesięcy.
Zastanawia mnie czy fakt, iż byłem pod wpływem alkoholu wpłynie na decyzję o wysokości odszkodowania i o decyzji przyznania mi go...? Chciałbym również wiedzieć, na jakie odszkodowanie mogę liczyć...tzn z jakiego tytułu.

10 wrz 2008, o 08:47

Post Re: wypadek po spożyciu alkoholu
Szkodę należy zgłosić w zakładzie ubezpieczeń, w którym posiadacz samochodu ma wykupioną polisę OC. Może Pan dochodzić zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia i utraconych zarobków (jeżeli taka szkoda powstała). Niestety spożywanie alkoholu z kierowcą a następnie odbycie z nim jazdy jest traktowane jako znaczne przyczynienie się do powstania szkody. Dlatego zakład ubezpieczeń z każdej kwoty potrąci jakiś % tej kwoty - nawet 70%.

10 wrz 2008, o 08:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]