Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 paź 2019, o 21:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 jano75 
Autor Wiadomość

Post jano75
Witam
Moze ktoś mi podpowie jakich kwot moge ządać od FG
Tzn rok temu miałem wypadek oczywiscie sprawca zbiegł do dnia dzisiejszego nie został złapany (policja stwierdziła wine dupka tego co zwiał )
A ja wyladowałem w szpitalu niestety skończyło sie to 2 ktotna amputacja lewej nogi po wyzej kolana
A druga połamana w kilkunastu miejscach oczywiscie w jednej i drugiej mam wstawione tkzw zespolenie (blachy )
Do dnia dzisiejszego mam poważne problemy ze zdrowiem
Janek

21 cze 2010, o 20:37

Post Re: jano75
Znaczenie ma długość kikuta, jego przydatność do oprotezowania oraz czy wystąpiły zmiany wtórne w obrębie kończyny.Możliwy u Pana uszczerbek na zdrowiu za amputowaną nogę mieści się między 40-60 %.Dojdzie jeszcze uszczerbek za drugą złamaną nogę i w takiej sytuacji uszczerbek od psychologa i psychiatry.Szacuje iż łączny uszczerbek u Pana może wynieść 0k. 100 %.
Istotne jest także w jakim jest Pan wieku.Wnosiłbym o ok 300 tys zł zadośćuczynienia plus oczywiście comiesięczna renta zwrot kosztów leczenia, zwrot za protezę.
Oczywiście fundusz dobrowolnie nie wypłaci tej kwoty.Proszę brać to co dają nie podpisywać ugody a o resztę iść (z adwokatem) do sądu.

22 cze 2010, o 11:03

Witam mój wiek to 35 lat
A noga obcieta na ok 10 cm po wyzej kolana wstepną proteze juz mam
Dodam że ta noga była wyrwana z ciała na wysokości pachwiny
A jesli chodzi o zmiany hmm kikut puchnie co jakiś czas przy tym gorączka itp
A jeszcze w szpitalu mnie zarazili jakimś gronkowcem czy cos takiego:(
Jakiś czas temu miałem komisje w link4 i mam chyba napisane że utrata na zdrowiu to 100%

[Pozdrwaiam Janek

22 cze 2010, o 13:01

Na jakim etapie jest sprawa?Zgłosił Pan już roszczenia do Funduszu gwarancyjnego? Pozew sądowy radzę złożyć do Warszawy gdyż sądy warszawskie przychylają się do większych kwot niż sądy w innych miastach.Wadą jest to że sprawy trwają dłużej ok 2 lat ale warto.Dobrze jakby Pan sprawdził ile % uszczerbku przyznano Panu za każde obrażenie bo suma mogła być większa niż 100 % ale przy ocenie trwałych następstw urazów suma obrażeń nie może przekroczyć 100 %.
W takich sprawach duży procent dają psycholodzy czy psychiatrzy nawet kilkadziesiąt %.
Gdzie Pan pracował przed wypadkiem?
Myślę że te 300 tys zł samego zadośćuczynienia to minimum o które można wnosić.Czytałem i mam też wyrok gdzie sąd za 100 % uszczerbku przyznał 1 milion złotych.

22 cze 2010, o 13:52

Witam
Panie Krzysztofie nie jeszcze nic nie składałem ale na pewno będe to robi w Warszawie
A jesli chodzi o rodzaj pracy to prowadziłem i nadal prowadze sw działalnośc gospodarczą .
Tzn na dzien dzisiejszy jest na skraju upadłości chociaz by dla tego iz jestem tam gosciem
A po drugie moja branża jest specyficzna np prace na wysokości czy częste jazdy po klijentach nie stety sam juz tego nie moge robić chociaz by z uwagi na brak odpowiedniego auta :(

Pozdrawiam
Janek

22 cze 2010, o 14:12

Panie Janku
Powodzenia !!! W razie kłopotu proszę pisać.Ja z sukcesem zakończyłem podobne sprawy więc zawsze może Pan liczyć na podpowiedź.

22 cze 2010, o 14:27

Witam
Dziekuje bardzo
Pozdrawiam Janek

22 cze 2010, o 14:30
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]