Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 24 wrz 2018, o 11:18

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 odmowa wypłaty świadczenia 
Autor Wiadomość

Post odmowa wypłaty świadczenia
PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia z tytułu pobytu
w szpitalu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, a wypłaciło jedynie świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego z tytułu choroby, w wyniku czego, świadczenie zostało zaniżone o kwotę 1650 zł, informując, że cierpię na chorobę zwyrodnieniową, gdzie przed wypadkiem nie byłem leczony na kręgosłup. Przedstawiłem ubezpieczycielowi protokół powypadkowy z przeprowadzonego postępowania przez pracodawcę, kwalifikujące zdarzenie jako losowy nieszczęśliwy wypadek, jednak nie wiem dlaczego starszy specjalista PZU uznał, że byłem wcześniej chory, co budzi mój sprzeciw ponieważ nie widzę podstaw do takiego stwierdzenia ponieważ pierwszy raz byłem leczony na kręgosłup. Myślę, że sytuacja się powtórzy przy zgłaszaniu uszczerbku na zdrowiu. Fakt, że badanie rezonansem po wypadku wykazało u mnie spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Poszerzenie przestrzeni między kręgowej L-4 L-5. obniżenie sygnału tarcz między kręgowych L4 L5 i L5S1 na tle zmian dehydratacyjnych niewielka tylno centralna wypuklina pierścienia włóknistego z objawami zaznaczonej redukcji przedniej rezerwy buforowej, z niewielką kompresją przedniego docinka worka oponowego, bez cech ucisku na struktury nerwowe. Przepuklina krążka międzykręgowego z objawami pęknięcia pierścienia włóknistego i z wydzielającym się oraz rozległym sekwestrem.
Pierwszy raz z problemami bólowymi kręgosłupa poszedłem do lekarza po tym jak zaczepiłem się o fotel i upadłem na podłogę uderzając biodrem w podłogę. Przeszedłem operację fenestracji oraz usunięcia wpadniętego dysku. Czy decyzja PZU jest prawidłowa? Bo w mojej ocenie odpowiedź że dlatego się zaczepiłem o fotel bo byłem chory, gdy się nie leczyłem to trochę nie tak jak być powinno.

16 sie 2012, o 19:14

Post Re: odmowa wypłaty świadczenia
a i chcę dodać, iż w wyniku upadku doznałem uszkodzenia nerwu strzałkowego, urazowego zespołu korzonkowego, przepukliny dyskowej i wypadnięcia dysku. Proszę o odpowiedz

18 sie 2012, o 09:25

semen106 napisał(a):
PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia z tytułu pobytu
w szpitalu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, a wypłaciło jedynie świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego z tytułu choroby, w wyniku czego, świadczenie zostało zaniżone o kwotę 1650 zł, informując, że cierpię na chorobę zwyrodnieniową, gdzie przed wypadkiem nie byłem leczony na kręgosłup.

Nie bardzo zrozumiała jest kwestia wypłaty odszkodowania - pisze Pan że wnosił do PZU o zapłatę odszkodowania z tytułu wypadku, a PZU wypłaciło Panu odszkodowanie za leczenie szpitalne choroby ? Coś tu się nie zgadza...

Sam fakt wykrycia u Pana choroby kręgosłupa znaczy niewiele. Lekarz, specjalista czy na sądowym etapie- biegły winien ocenić czy a jeśli tak to jaki wpływ na stan pańskiego zdrowia ma choroba zwyrodnieniowa? być może charakter obrażeń, jakich Pan doznał byłby podobny gdyby Pan był w 100% zdrowy? Prawo jest po Pana stronie, bo to PZU powinno wykazać w sposób nie budzący wątpliwości, że choroba zwyrodnieniowa wpłynęła na zakres obrażeń i w jakim stopniu go powiększyła.Wówczas niestety uszczerbek będzie mniejszy, a co za tym idzie zadośćuczynienie też.

Czy można zrobić coś by tak się nie stało? Bez dodatkowych informacji trudno powiedzieć, dlatego zapraszam do współpracy.
Pragmaticus
600 500 581

30 sie 2012, o 00:57

zakres ubezpieczenia obejmuje pobyt w szpitalu spowodowany chorobą, oraz pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. W szpitalu byłem 10 dni. Zgłoszenie wysłałem do PZU, jako zgłoszenie roszczenia pobytu w szpitalu w związku z wypadkiem, ale wówczas nie miałem protokółu powypadkowego. PZU na podstawie kart informacyjnych co zrozumiałe rozpatrzyło to jako pobyt w szpitalu spowodowany chorobą i otrzymałem 550zł,natomiast gdyby rozliczyli to jako pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem otrzymałbym 1650 zł więcej. Po otrzymaniu protokółu powypadkowego skierowałem pismo o wyrównanie tej kwoty i wówczas otrzymałem odpowiedź j.w.
W kwestii ustalenia uszczerbku na zdrowiu 8 dni temu złożyłem zgłoszenie i narazie cisza.

30 sie 2012, o 10:42

Mój samochód został poważnie uszkodzony podczas wypadku. Kolizja nie była z mojej winy.Zgłosiłem szkodę do zakładu ubezpieczeniowego sprawcy. Proces likwidacji szkody przebieg dosyć szybko lecz niestety nie mogę zgodzić się z wyceną w kosztorysie. Głównym problemem jest zbyt niskie wycenienie (moim zdaniem) wycenienie wartości mojego pojazdu sprzed wypadkiem. Ubezpieczyciel wycenia go na około 6 tysięcy złotych a ja sądzę że był wart blisko 9 tysięcy złotych. Jak mogę udowodnić moją rację ? Czy mogę powoływać się na oferty wystawionych samochodów wystawionych na allegro ?

big and tall Men's leather jackets sale big and tall Men's leather jackets sale

19 gru 2012, o 07:50

Lepiej skorzystać z tego narzędzia.Koszt sms-a to ok 11 zł ale to jest profesjonalny program w dodatku online http://www.info-ekspert.pl/wycena_wycena.php5#

19 gru 2012, o 10:40
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]