Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 16 sie 2018, o 19:36

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, leczenie 9 miesięcy, odszkod 
Autor Wiadomość

Post Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, leczenie 9 miesięcy, odszkod
Witam.
Ponad rok temu doznałam szkody na osobie w wypadku (z winy innego kierującego). Doznałam stłuczenia kręgosłupa szyjnego.
Krótko:
- nosiłam tydzień czasu kołnierz ortopedyczny
- 29 dni zwolnienia lekarskiego z tytułu niezdolnosci do pracy
- długotrwałe leczenie (9 miesięcy, częste zmiany leków)
- przebyte 10 zabiegów rehabilitacyjnych
- wizyta (1) u psychologa spowodowana lękiem przed poruszaniem się i kierowaniem samochodem

Odszkodowanie jakie przyznało mi TU to 2000zł. Odwoływałam się, napisałam nawet skargę do Rzecznika Ubezpieczonych, ale TU pozostało nieugięte przy swoim stanowisku. Nadmienia jednak, że oferuje jeszcze kwotę 1000zł za polubowne zakończenie sprawy.

Stąd moje pytania:
1. Czy przyąc to 1000zł i czy jest to wysokosc odszkodowania adekwatna do szkody i tak długotrwałego leczenia? I zakończyc w ten sposób sprawę z TU?
2. Czy zgłosic się do firmy specjalizującej się w odszkodowaniach, celem uzyskania adekwatnej do przebytych cierpień kwoty zadoścuczynienia? ZAZNACZAM jednak, że nie mam czasu ani ochoty na stawianie się w sądach, a w razie przegranej obawiam się poniesienia kosztów procesu sądowego... Warto?

22 sie 2012, o 18:21

Post Re: Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, leczenie 9 miesięcy, ods
Pani Agnieszko, może Pani bezpłatnie sprawdzić w naszej firmie zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań czy są podstawy do dalszego dochodzenia roszczeń z tytułu wypadku. Proszę o przesłanie skanów decyzji o wypłacie odszkodowania z TU, nr polisy OC sprawcy, nr polisy NNW sprawcy, kopie całej dokumentacji z leczenia,opis zdarzenia,kopię dowodu osobistego, oświadczenie o poniesionych przez Pania kosztach w związku z wypadkiem( leczenie, dojazdy, sprzęt rehabilitacyjny, lekarstwa, utracone dochody). czy posiada Pani jakieś ubezpieczenie NNW indywidualne, ewentualnie grupowe na życie w pracy ? Proszę się nie obawiać kosztów sądowych, Europejskie Centrum Odszkodowań SA odzyskuje należne odszkodowania b. często bez prowadzenia spraw sądowych, na mocy porozumienia z TU sprawcy.

http://wypadek-odszkodowania.com.pl

24 sie 2012, o 10:24

Bardzo dziękuję za informację.
Cytuj:
Proszę się nie obawiać kosztów sądowych, Europejskie Centrum Odszkodowań SA odzyskuje należne odszkodowania b. często bez prowadzenia spraw sądowych, na mocy porozumienia z TU sprawcy.

Mam nadzieję, że obyłoby się bez wstępowania na drogę sądową.

Myślę, że w najbliższych dniach przygotuję skany wszystkich dokumentów.

25 sie 2012, o 11:31

Pani Agnieszko,

kierując się doświadczeniem zdobytym w pracy dla T.U. oraz Pani słusznym interesem radzę nie podpisywać z T.U. ugody. Jeśli bowiem T.U. proponuje ugodę tzn że ma coś do ukrycia...

nie napisała Pani czy T.U. wypłaciło Pani kwotę 2000 zł tytułem zadośćuczynienia czy odszkodowania?nie napisała Pani także czy w decyzji T.U. został określony procentowy uszczerbek na zdrowiu. ma to ogromne znaczenie przy podejmowaniu dalszych czynności.

T.U. wypłaciło Pani kwotę 2000 zł, tzn. uznało swoją odpowiedzialność. Dlatego też w imieniu Grupy Pragmaticus zachęcam do współpracy bo w Pani przypadku można stwierdzić, że walka została wygrana. Pytanie tylko czy na punkty czy przez nokaut?

pozdrawiam
pragmaticus
600 500 581

30 sie 2012, o 00:13

kwota 2000zł zadoscuczynienia, trwały uszczerbek na zdrowiu - 2%

30 sie 2012, o 16:38

Pani Agnieszko proszę o skany dokumentów w celu bezpłatnej oceny sprawy. Czy wystąpiła Pani o wypłatę ze swojej polisy indywidualnej NNW czy też z OC sprawcy ? Z polisy OC sprawcy można uzyskać odszkodowanie nie tylkoz tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, ale także odzyskać poniesione koszty leczenia, rehabilitacji, koszty dojazdów do placówek medycznych, odzyskać utracone w wyniku wypadku dochody. Sprawa wymaga zbadania na podstawie dokumentacji medycznej oraz zaświadczeń dotyczących poniesionych kosztów. Proszę o przesłanie skanów decyzji o wypłacie odszkodowania z TU, nr polisy OC sprawcy, nr polisy z której otrzymała Pani zadośćuczynienie, opis zdarzenia.

31 sie 2012, o 15:58

Jacek Marek napisał(a):
Pani Agnieszko proszę o skany dokumentów w celu bezpłatnej oceny sprawy. Czy wystąpiła Pani o wypłatę ze swojej polisy indywidualnej NNW czy też z OC sprawcy ? Z polisy OC sprawcy można uzyskać odszkodowanie nie tylkoz tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, ale także odzyskać poniesione koszty leczenia, rehabilitacji, koszty dojazdów do placówek medycznych, odzyskać utracone w wyniku wypadku dochody. Sprawa wymaga zbadania na podstawie dokumentacji medycznej oraz zaświadczeń dotyczących poniesionych kosztów. Proszę o przesłanie skanów decyzji o wypłacie odszkodowania z TU, nr polisy OC sprawcy, nr polisy z której otrzymała Pani zadośćuczynienie, opis zdarzenia.

dziękuję, wczoraj wysłałam Panu komplet dokumentów na maila z w/wym strony internetowej

14 wrz 2012, o 10:41
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]