Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 16 lip 2019, o 08:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 niekorzystna wycena 
Autor Wiadomość

Post niekorzystna wycena
witam,

miałem kolizję drogową z nie swojej winy (szkoda zgloszona przez warsztat, policja obecna na miejscu kolizji, sprawca miał OC w Hestii)rzeczoznawca wycenił szkodę jako całkowitą. Samochod przed szkoda wg rzeczoznawcy byl wart ok 16000, TU chce mi wyplacic 10000 i twierdzi ze pozostalosci samochodu sa warte 6000, choc wg mnie jest to kwota duzo mniejsza i nie sądze aby ktos kupil ten wrak za takie pieniadze, sprawdzalem wystawiajac na allegro. Poza tym naprawa w warsztacie została oszacowana na ok 10000, ale wg mnie jest to zupełnie bezsensu ponieważ samocho praktycznie nie ma "przodu". TU takze wystawilo go na licytacje ale nie bylo zadnych chetnych na zakup. Co mam zrobic w takiej sytuacji? naprawa nie wchodzi w rachubę, a ja taniej go sprzedac nie chce bo wtedy ja bede stratny...

z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam

1 wrz 2009, o 15:31

Post Re: niekorzystna wycena
Panie Michale może Pan sprzedać wrak dając z trzy ogłoszenia do gazety.Oczywiście o takim zamiarze nie Pan poinformuje zakład ubezpieczeń.Proszę zachować rachunki za ogłoszenie.Wrak sprzeda Pan po najwyższej cenie klienta z ogłoszenia.Następnie zwracamy się do ubezpieczyciela o dopłatę.Co do wyceny wartości samochodu musiałby skorzystać Pan usługi rzeczoznawcy.

1 lis 2009, o 19:19
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]