Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 20 lis 2017, o 18:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 ile za wypadek 
Autor Wiadomość

Post ile za wypadek
miałam wypadek samochodowy byłm przypadkowym pasazerem.Samochod poszedł do kasacji.Ja trafiłam do szpitala.Miałam skrecenie kręgosłupa szyjnego,stłuczenie głowy(uderzyłam sie w samochodzie w szybe),potłuczenia ogolne(prawa strona najbardziej bolala i były siniaki).Również wystapił zespół stresu pourazowego(mam zaswiadczenie od psychologa)mam lęki boje sie jezdzic pojazdami np.samochod,autobus i mialam depresje po wypadku .Nadal boli mnie czesto szyja i glowa jak sie schylam sa pulsujace bole glowy .Czuje czasem dziwny bol miedzy łopatkami i jak cos robie prawe ramie mi siada tak jakby boli nie przyjemne uczucie.Wogole ogolnie kiepsko z szyją i jej okolicami.O jakie odszkodowanie moge sie starac firma zajmujaca sie moim odszkodowaniem zaproponowala mi 4tysiace zł.ugodowo co robic? i o jaką kwote sie starać ?czy podpisac ugode?niech mi ktos pomoze bo nie wiem co robic. bezradna.

19 wrz 2010, o 22:43

Post Re: ile za wypadek
Była Pani badana przez komisję lekarską ubezpieczyciela w celu ustalenia uszczerbku na zdrowiu ? A może ubezpieczyciel ustalił procentowy uszczerbek zaocznie na podstawie dokumentacji medycznej ? Żeby wiedzieć o jaką kwotę zadośćuczynienia można walczyć powinniśmy znać ten uszczerbek. Jeśli Pani go nie zna może się zwrócić do zakładu ubezpieczeń z zapytaniem.

20 wrz 2010, o 09:38

nie nie bylam na zadnej komisji ani nie mam zadnego dokumentu wlasnie o uszczerbku na zdrowiu w procentach zastanawialam sie skad moglabym to wytrzasnac.A w prokuraturze tez posiadali by takie pismo? bo ta cała hestia to ma bardzo olewajacy stosunek i nie wiem czy byli by łaskawi wydac mi taki dokument albo powiedziec jaki jest uszczerbek w procentach. bezradna.

Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, o 10:13 przez bezradna, łącznie edytowano 1 raz

20 wrz 2010, o 19:59

wogole to najpier bylam olewana przez ta firme.W koncu kazali zalatwic pelno roznych dokumentow i poszlam we wszystkie te miejsca aby załatwic to co chcieli.Bylam w prokuraturze pani prokurator powiedziala ze takie pobieranie dokumentow nie nalezy do mnie tylko do hestii poszlam tez do szpitala tam pokierowali mnie do statystyk znalazlam ale tam powiedziano mi to samo co pani prokurator .Wyslalam tej firmy to co posiadam w domu .Milczeli az zaproponowali ugode na 4tysiace zł.Pani prokurator moze i by mi jednak wydala te dokumenty jak bym pomarudzila ale nie chciala mnie mysle narazac na koszta w mojej sytuacji.A jestem samotna matka.

20 wrz 2010, o 20:37

Nosiła Pani kołnierz ortopedyczny jeśli tak to ile czasu ?

21 wrz 2010, o 14:52

tak nosilam kołnierz około 2miesiecy ,a zwolnienia z UP mialam 84dni. Teraz tez czasem go jeszcze nosze i spie w nim bo sa takie dni ze nie wyrabiam na moja szyje ktora boli i przy tym tez i glowa,kręgosłup czasem zdaza sie tez przy pochyleniach ze mam pulsujące bole glowy ale nie sa one juz tak czeste jak bylo zaraz po wypadku.W danym momecie jestem umowiona do lekarza rodzinnego na wizyte z tymi bolami w sprawie rehabilitacji moze to cos pomoze mi chodz troszke.Po wypadku mialam w szpitalu robione zdjecia RTG głowy i szyji dostalam je na płytkach lekarz rodzinny ogladał te płytki i stwierdził ze sa beznadziejnie zrobione ale z tego co widzi niby wszystko jest ok.

21 wrz 2010, o 16:13

Witam ! Panie Krzysztofie zwrocilam sie z zapytaniem do firmy ubezpieczeniowej o moj uszczerbek na zdrowiu w procentach tak jak Pan pisał ale olano mnie co teraz? Pozdrawiam

23 wrz 2010, o 16:48

Należy zwrócić się na piśmie (list polecony) powołując się na tą ustawę:
USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych)
(Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 r.)

Artykuł 14 punkt 5

,,Zakład ubezpieczeń ma obowiązek udostępnić poszkodowanemu lub uprawnionemu informacje i dokumenty, które miały wpływ na ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń i wysokość odszkodowania. Osoby te mogą żądać pisemnego potwierdzenia przez zakład ubezpieczeń przekazanych informacji bądź umożliwienia wykonania i potwierdzenia przez zakład ubezpieczeń kopii udostępnionych dokumentów, przy czym koszty dokonania wymienionych czynności obciążają osobę, która żąda tych czynności.,,

27 wrz 2010, o 12:12

dziękuje bardzo za wpis i za chęc pomocy mozliwe ze skorzystam z tego bo juz sie nie potrafie wogole odnaleśc w tej calej sytuacji a juz nie wiem komu ufac

15 paź 2010, o 19:50
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]