[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4493: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression'
odszkodowania24.eu/forum :: Zobacz wątek - Maszyna w pracy obcięła mi palca
odszkodowania24.eu/forum
http://odszkodowania24.eu/forum/

Maszyna w pracy obcięła mi palca
http://odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=8&t=3826
Strona 1 z 1

Autor:  magda37 [ 1 lip 2012, o 18:12 ]
Tytuł:  Maszyna w pracy obcięła mi palca

Bardzo proszę o pomoc, wdzięczna byłabym również za odpowiedź. W lutym tego roku maszyna w pracy, obcięła mi palca. Pracowałam w rzezni w jednej z firm niewielkiego miasteczka. Podczas pracy w maszynie nagle urwal sie nóż i obciął w połowie mi mały palec lewej dłoni schodząc przy tym na palca serdecznego który do teraz jest nieruchomy ponieważ zerwały mi sie przez to ścięgna oraz nóż drasnął palec środkowy. Ogólnie mówiąc mam problem z lewą dłonią ponieważ tak naprawdę nic nie mogę nią zrobić. Czy mogli by Państwo odpowiedzieć ile procent odszkodowania mi sie należy? I jaki jest przelicznik w złotówkach? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Autor:  odszkodowania24.eu [ 2 lip 2012, o 07:46 ]
Tytuł:  Re: Maszyna w pracy obcięła mi palca

Pani Magda
Pisze Pani że straciła mały palec lewej ręki w połowie. Jest duża różnica czy powyżej lub poniżej połowy. Górna część palca to paliczek a dolna kość śródręcza. Za utratę paliczka należy się 1 % uszczerbku na zdrowiu. Natomiast za utratę palca z kością śródręcza należy się 8 %.
Co do urazu palca serdecznego to zależy jakie pozostaną następstwa.Ograniczenie funkcji palca - 1%. Znaczne ograniczenie funkcji palca -3%. Bezużyteczność palca granicząca z utratą -5%.
Obecnie za 1 % uszczerbku na zdrowiu zus wypłaca 680 złotych.

Autor:  magda37 [ 3 lip 2012, o 17:43 ]
Tytuł:  Re: Maszyna w pracy obcięła mi palca

Dziękuję za szybką reakcję. Od razu odpowiadam że mały palec ucięło mi równo ze stawem śródręcza. Co więcej nie otrzymałam przeszkolenia BHP. Chciałabym zapytać czy jeśli pracowałam na pół etatu to czy stawka odszkodowania będzie taka sama? I jeśli lekarz nie zlecił rehabilitacji to czy nie będzie to stanowiło problemu w uzyskaniu odszkodowania? Pozdrawiam serdecznie.

Autor:  odszkodowania24.eu [ 14 lip 2012, o 17:42 ]
Tytuł:  Re: Maszyna w pracy obcięła mi palca

Sposób ustalania wysokości jednorazowego odszkodowania przysługującego ubezpieczonemu podlega zróżnicowanym zasadom. Wysokość świadczenia uzależniona jest od dwóch czynników, a mianowicie od stopnia oceny procentowej stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu oraz od obowiązującej kwoty za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Jednorazowe odszkodowanie przysługuje w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent stwierdzonego uszczerbku na zdrowiu (art. 12 ust. 1 ustawy wypadkowej). Nie ma znaczenia czy ubezpieczony zatrudniony był na cały czy część etatu.
Należną kwotę jednorazowego odszkodowania oblicza się przez pomnożenie ustalonego stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz kwoty będącej obowiązującą stawką za jeden procent uszczerbku na zdrowiu - ogłaszaną w obwieszczeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, które określa wysokość kwot jednorazowych odszkodowań (art. 14 ust. 9 ustawy wypadkowej). W okresie od 01.04.2012 r. do 31.03.2013 r. jest to kwota 680 zł.
Pod uwagę brana jest wysokość przeciętnego wynagrodzenia, która obowiązuje w dniu wydania decyzji o przyznaniu jednorazowego odszkodowania (art. 12 ust. 5 ustawy wypadkowej).

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/