Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 25 wrz 2018, o 11:41

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Roszczenia z tytułu wartości wraku 
Autor Wiadomość

Post Roszczenia z tytułu wartości wraku
Witam,
Tydzień temu "skasowano" mi samochód, oczywiście nie z mojej winy, który stał prawidłowo zaparkowany na poboczu przed rodzinną posesją.
Po oględzinach rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą, w związku z czym zostanie mi wypłacone odszkodowanie równe różnicy pomiędzy wartością auta z przed kolizji, a samochodu po wyrządzonej szkodzie.
Ponadto poinformowano mnie, że wrak samochodu zostanie umieszczony na platformie aukcyjnej TU za kwotę, na którą został on wyceniony. Rzeczoznawca nadmienił również, że samochód nie koniecznie może znaleźć kupca za tą właśnie kwotę, może ona być o wiele niższa.
Moje pytanie brzmi następująco:
Czy jeżeli ubezpieczyciel wycenił wrak na wartość 6000 zł, a kupujący na wyżej wspomnianej aukcji będzie mógł zapłacić za niego maksymalnie 2000 zł, to czy mogę w jakiś sposób odzyskać te 4 tyś. które na tym stracę.
Jeżeli tak to w jaki sposób mogę to uczynić?
Czy ubezpieczyciel może się w tym przypadku jakoś wywinąć on wyrównania należności??
Proszę o pomoc.

21 lip 2012, o 14:34

Post Re: Roszczenia z tytułu wartości wraku
Możesz się starać uzyskać dopłatę. Jednak ostrzegam że nie chętnie dopłacają i często sprawa musi mieć swój finał w sądzie. Skoro wyceniają wrak na 6000 zł a sprzedają go za 2000 zł to oznacza że 2 tys to realna cena rynkowa. Masz prawo domagać się dopłaty.

23 lip 2012, o 13:21

Post Re: Roszczenia z tytułu wartości wraku
Nie musi Pan godzić się na sprzedaż wraku za pomocą TU. Można sprzedać go we własnym zakresie. Ubezpieczyciel służy jednak pomocą. Nie jest również zmuszony sprzedać auta za cenę 6000 zł, lecz sprzeda wrak na wolnym rynku. 6000 zł to cena wywoławcza, bo w innym razie Ubezpieczyciel mógłby kupić od Pana pozostałość po szkodzie całkowitej, ale go to przecież nie interesuje.

http://wypadek-odszkodowania.com.pl

24 sie 2012, o 11:41
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]