Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 13 lis 2018, o 19:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 ubezpieczenie oc gdy sprawca jest nieznany 
Autor Wiadomość

Post ubezpieczenie oc gdy sprawca jest nieznany
Witam. W ubiegłym roku miałem wypadek, sprawca uciekł. Była policja i stwierdzono winę ,,uciekiniera". Mam tylko OC, zakład ubezpieczeń nie wypłacił odszkodowania, ale to oczywiste. W ubiegłym tygodniu przypadkowo dowiedziałem się, że istnieje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłaca odszkodowanie w takich przypadkach jak mój. Wyczytałem to w gazecie i teraz mam pytanie ; czy to jest prawda, a jeśli tak jak mogę starać się o wypłatę odszkodowania. Jeszcze jedno czy to prawda, że szkody powstałe po 11 czerwca 2007 nie są objęte tymi przepisami

16 lis 2008, o 17:00

Post Re: ubezpieczenie oc gdy sprawca jest nieznany
Jak najbardziej należy się Panu odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Szkodę należy zgłosić za pośrednictwem któregokolwiek zakładu ubezpieczeń. Szkody powstałe po 11.06.2007 r. są objęte tym przepisem.

22 lis 2008, o 16:40

no nie moge czytac tych wypowiedzi
UFG odpowiada tylko za szkody na osobie jesli sprawca jest nieznany!!!

na mieniu i na osobie jesli jest znany i nie mial waznego OC.

kolejne upomnienie za glupoty wypisywane na forum

11 cze 2009, o 09:06

To nieprawda, że UFG odpowiada TYLKO za szkody na osobie. Zgodnie z art.98 ust. 1 pkt 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG odpowiada również za szkody W MIENIU, w przypadku szkody, w której jednocześnie u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni, a szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem, a nie ustalono ich tożsamości. W przypadku szkody w pojeździe świadczenie Funduszu podlega zmniejszeniu o kwotę stanowiącą równowartość 300 euro - tę zmianę wprowadziła ustawa z 24.05.2007 r. oz mianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

13 cze 2009, o 11:40
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]