Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 17 sie 2017, o 04:44

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczykowego 
Autor Wiadomość

Post Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczykowego
Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczykowego-barkowego lub obojczykowego-mostkowego?

1 lis 2008, o 12:25

Post Re: Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczykowego
Tabela procentowego uszczerbku na zdrowiu

Zwichnięcie stawu obojczykowo-barkowego lub obojczykowo-mostkowego - w zależności od ograniczenia ruchów, upośledzenia zdolności dźwigania i stopnia zniekształcenia - prawy 5 - 25 %, lewy 5 - 20 %

Odszkodowanie możliwe do uzyskania wynosi od 1000 do 3000 zł za 1 %

23 mar 2010, o 16:51

Post Re: Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczyko
Witam,
nie chce zaśmiecać forum a wątek wydaje sie idealny do kontynuacji tematu.
W tym roku miałem wypadek drogowy w którym doznałem zwichnięcia stawu obojczykowego III stopnia i różnego rodzaju stłuczeń. TU InterRisk wyceniło moje obrażenia na 8% i 9500zł odszkodowania. Czy taka suma odszkodowania jest adekwatna do poniesionych obrażeń?
Dodam iż w wyniku tego wypadku przebywam na zwolnieniu ponad 182dni i czekam na przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. Po 4mś od pierwszej operacji z powodu silnych dolegliwości bólowych miałem przeprowadzoną druga operację podczas której została usunięta płyta hakowa. Niestety pozostały dolegliwości bólowe a badanie USG wykryło stan zapalny oraz intensywne przekrwienie dysku stawowego, poszerzenie szpary stawowej o 10mm, miernie zwiększona ruchomość w badaniu dynamicznym z nierównym zarysem barkowego końca obojczyka oraz bliznowato pogrubiałym kompleksem torebkowo-więzadłowym.

7 sty 2013, o 19:03

Post Re: Ile dostanę odszkodowania za zwichniecie stawu obojczyko
Zazwyczaj zakład ubezpieczeń zaniża uszczerbek na zdrowiu - więc może Pan mieć więcej niż 8%. Istotnym czynnikiem jest też wykluczenie na kilka miesięcy z życia społecznego oraz kolejne operacje. Ubezpieczyciel wypłacił zadośćuczynienie ,,szablonowo,, ok 1000 zł za 1 %. W sądzie można dostać 2-3 tys za 1 %. Podkreślam jeszcze raz że uszczerbek może wynosić więcej niż 8 %.

9 sty 2013, o 11:06
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]