Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 6 gru 2019, o 23:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jak uzyskać odszkodownaie za zaniedbanie medyczne ? 
Autor Wiadomość

Post Jak uzyskać odszkodownaie za zaniedbanie medyczne ?
Witam. Dnia 2 września 2009 miałem wypadek samochodowy w drodze do pracy. Wpadłem w poślizg i uderzyłem w słup. Samochód został "skasowany" posiadałem tylko ubezpieczenie OC. W wyniku zderzenie obrażeniu uległo prawe kolano (rana tłuczna szyta) oraz prawa kostka przyśrodkowa (złamanie). Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie oraz policja. Zostałem odwieziony do szpitala. W drodze do szpitala, ratownicy wypytywali o dolegliwości. Zgłosiłem ból prawej kostki oraz rozcięte prawe kolano (było widać zakrwawienie spod spodni). Wspomniałem również o bólu lewego kolana co zostało odnotowane - chodzi mi w tej sprawie właśnie o ten uraz. W szpitalu zostałem przyjęty na oddziale ratunkowym. Początkowo zdjęcia RTG - Pani od zdjęć była strasznie nie miła. Pierwsze co powiedziała, to to, że już od samego rana ktoś przeszkadza jej w piciu kawy. Zrobiła zdjęcie złamanej kostki prawej, rozciętego kolana prawego, po czym z wielkim żalem do mnie
powiedziała, że po co zgłaszałem w karetce, że boli mnie lewe kolano, że tutaj fizycznie nic nie widzi (nawet nie podciągnęła nogawki) i że robię jej niepotrzebną dodatkową robotę. Zdenerwowany wybuchnąłem i dałem jej do zrozumienia, że nie chciała by być w swojej skórze, gdyby się okazało, że jest tam jakiś uraz, a ona odmówiła wykonania zdjęcia. Zdjęcie ostatecznie wykonała.
Lekarz obejrzał wszystkie zdjęcia, zszył prawe kolano, włożył w gips prawą kostkę, natomiast na lewym kolanie nie odnotował żadnego uszczerbku. Dostałem dokument ze szpitala z opisem urazu - złamana prawa kostka przyśrodkowa oraz rana tłuczna prawego kolana. Odebrałem również komplet zdjęć. W okresie świąt odwiedziła mnie rodzina - w tym wujek lekarz, który chciał obejrzeć zdjęcia - STWIERDZIŁ PĘKNIECIE LEWEJ RZEPKI (KOŚĆ KOLANA). Potwierdziłem mu, że boli mnie to drugie kolano, ale myślałem, że to w wyniku stłuczenia, albo obciążenia nogi (gdyż poruszam się o kulach i jednej nodze, ktróra nosi na sobie cały ciężar ciała). Pokazał mi to na zdjęciu i jest to faktycznie zauważalne gołym okiem nawet przeze mnie samego. Stwierdził również, że druga noga powinna być również wsadzona w gips zaraz po wypadku i jest to niedopatrzenie lekarza, który oglądał zdjęcia po wypadku na oddziale ratunkowym, nie wspominając już o sk
andalicznym zachowaniu kobiety z RTG. Po świętach skonsultowałem to u lekarza ortopedy w prywatnej klinice, który faktycznie potwierdził pęknięcie rzepki i oświadczył, że przy takim urazie, noga natychmiast po wypadku powinna zostać unieruchomiona (gips). Proszę też zauważyć, że przez okres miesiąca, narażałem "zdrową nogę" na olbrzymi wysiłek. Mam prawą kostkę w gipsie i cały ciężar ciała, przy poruszaniu się o kulach spoczywał na lewej nodze, gdzie jak się okazało, była pęknięta rzepka. Kto wie jak mogło się to skończyć, gdyby nie moja interwencja i dopatrzenie się urazu na własną rękę. W związku z powyższym, czy mogę w jakiś sposób ubiegać się o odszkodowanie w wyniku niedopatrzenia medycznego. Mam zdjęcia wykonane w dniu wypadku na których wyraźnie widać pęknięcie rzepki i opinię lekarza, z tego dnia, która nie zawiera opisu tego uszczerbku. Stanowi to wg mnie niepodważalny dowód.

Z poważaniem

21 sty 2010, o 18:32

Post Re: Jak uzyskać odszkodownaie za zaniedbanie medyczne ?
Radziłby złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.Prawdopodobnie zostanie powołany biegły.Jeśli lekarz dostanie wyrok skazujący to już prosta droga do odszkodowania.Wytoczenie powództwa cywilnego bez wyroku skazującego lekarza jest ryzykowne,trudne i długo trwa.

5 mar 2010, o 14:10
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]