Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 17 lis 2019, o 13:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zaniżone odszkodowanie polisa ac 
Autor Wiadomość

Post Zaniżone odszkodowanie polisa ac
Witm.

W skrócie przedstawię swoją sprawę. Miałem kolizję 02.02.2010 z mojej winy. Uderzyłem w tył auta drugiego kierowcy. Policja była na miejscu zdarzenia. Posiadam AC w Compensie z wykupioną amortyzacją i z naprawą bez użycia zamienników. Wypełniłem wszystkie dokumenty zrobiono zdjęcia samochodu (samochód bezwypadkowy). Nie zaznaczyłem w dokumentach czy rozliczenie będzie na kosztorys czy naprawa w serwisie ponieważ chciałem dowiedzieć się na ile Compensa wyliczy szkody i robociznę. Pan z Compensy nie był przeciwny temu. Po 4-5 dniach otrzymałem tylko na pocztę elektroniczną (nie otrzymałem pocztą z podpisami likwidatora) ocenę techniczną i kosztorys. Oczywiście kosztorys nie zgadzał się z rzeczywistością i zawartą polisą - części w ogóle od innych modeli, użycie zamienników nie pełna lista części, wliczona amortyzacja. Napisałem odwołanie. Pomimo otrzymania odwołania i braku mojej decyzji co do rozliczenia szkody Compensa przelewa pieniądze na konto z kosztorysu nr1 Napisałem, że przecież nie podjąłem decyzji co do rozliczenia szkody – to zostało bez odpowiedzi. Po ok. 1,5 miesiąca odpowiedź na moje odwołanie i nowy kosztorys nr2. Kosztorys w dalszym ciągu jest ten sam i zawiera te same błędy tylko uznano amortyzację jako błąd. Sporządziłem kosztorys w zakładzie w którym teraz naprawiam auto w załączeniu. Nie wiem co dalej robić, części zakupiłem bez FV jedynie na robociznę możliwa jest FV. Dokumentacja sprawy w załączeniu.
Moje pytanie jest następujące:

Czy pomogą mi Państwo w mojej sprawie aby uzyskać właściwe odszkodowanie zgodne z zawartą polisą AC w Compensa?

29 mar 2010, o 10:45

Post Re: Zaniżone odszkodowanie polisa ac
Radziłbym zlecić sporządzenie kosztorysu przez rzeczoznawcę Dekry lub Pzmot-u.Z taką wycena wystąpić jeszcze raz do ubezpieczyciela - zazwyczaj pomaga.Jeśli nie otrzymamy pełnej kwoty pozostaje droga sądowa.Pozostaje rozliczenie na kosztorys bo nabył Pan części bez faktury.

29 mar 2010, o 12:01
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]