Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 15 paź 2018, o 16:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 niskie odszkodowanie z polisy autocasco 
Autor Wiadomość

Post niskie odszkodowanie z polisy autocasco
Witam,
na początku roku kupiłem w komisie auto wartości 28,700zł na które oczywiście otrzymałem fakturę.
01.02.10 zawarłem z PZU umowę OC/AC na okres od 26.02.10r.
Wartość auta w polisie wg Eurotaxu wynosi 26,700zł więc pokusiłem się o doubezpieczenie do 28,800zł co oczywiście miało przełożenie na koszt polisy.
18.03.10 byłem sprawcą kolizji którą zgłosiłem do ubezpieczalni. Po oględzinach przyznano mi odszkodowanie w kwocie 7800 brutto, oczywiście przelew który otrzymałem okrojony został o 22% podatku oraz o 3 kolejne raty za AC. Zabrałem się za naprawę auta, odstawiłem je do mechanika, kupiłem elementy które uległy zniszczeniu (bez faktury) . Po rozebraniu auta okazało się że uszkodzenia są poważniejsze a naprawa będzie kosztowniejsza, zaprosiłem więc rzeczoznawce z PZU na dodatkowe oględziny.
Po kilku dniach dostałem informacje z ubezpieczalni o przyznaniu szkody całkowitej gdzie:
wartość pojazdu przed szkodą określono na 23,600 zł
wartość wraku - 16,005zł
odszkodowanie - 7595zł wszystkie kwoty brutto
Dziwi mnie tak nagły spadek wartości auta w tak krótkim czasie.
Ceny rynkowe danego modelu w podobnym wyposażeniu w dalszym ciągu kształtują się w granicach 30-35tyś.
Nie wiem co w tej chwili zrobić naprawa jest dość kosztowna a na sprzedaży wraku firmie którą proponuje mi PZU za 16tyś sporo stracę. W jaki sposób nakłonić PZU do podania w wycenie realnej wartości auta ?
Pozdrawiam

20 kwi 2010, o 11:29
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]