Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 21 lip 2019, o 13:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Opieka po wypadku 
Autor Wiadomość

Post Opieka po wypadku
Siostra miała wypadek po którym wymaga opieki osób trzecich.Obecnie ja sprawuję taką opiekę przez co nie mogę ,,normalnie pracować,,.czy mogę uzyskać jakieś wynagrodzenie od zakładu ubezpieczeń za sprawowanie takiej opieki ?

22 cze 2010, o 15:08

Post Re: Opieka po wypadku
Istnieje taka możliwość.Tylko to siostra musiałaby wystąpić z takim roszczeniem.

I CR 143/77
Prawo poszkodowanego do ekwiwalentu z tytułu zwiększonych potrzeb, polegających na konieczności korzystania z opieki osoby trzeciej, nie zależy od wykazania, że poszkodowany efektywnie wydatkował odpowiednie kwoty na koszty opieki, fakt zaś, że opiekę nad niedołężnym na skutek inwalidztwa poszkodowanym sprawowali jego domownicy nie pozbawia go prawa żądania stosownej renty.

a tu odnośnie żony poszkodowanego a myślę że siostra też może być

II CR 365/73
Jeżeli pracująca zarobkowo żona - w celu pielęgnacji męża, który doznał uszkodzenia ciała na skutek czynu niedozwolonego - porzuciła pracę zarobkową i z tego powodu poniosła straty, poszkodowanemu przysługuje prawo żądania odszkodowania z tego tytułu w ramach art. 444 § 1 k.c.
Jeżeli jednak taka pielęgnacja i opieka mogłaby być wykonywana przez osobę trzecią, wysokość odszkodowania z tytułu utraty zarobków przez żonę nie może przekraczać wynagrodzenia osoby mającej odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tych czynności.

22 cze 2010, o 15:10
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]