[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4493: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression'
odszkodowania24.eu/forum :: Zobacz wątek - Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej
odszkodowania24.eu/forum
http://odszkodowania24.eu/forum/

Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej
http://odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=2005
Strona 1 z 1

Autor:  Krzysztof [ 23 cze 2010, o 10:26 ]
Tytuł:  Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej

Wskutek stresu po śmierci ojca dostałem depresji.Korzystam z rad psychologa oraz psychiatry - leczę się cały czas.Czy mam szanse otrzymać odszkodowanie inne niż z art 446 kodeksu cywilnego :?:

Autor:  Krzysztof [ 23 cze 2010, o 10:28 ]
Tytuł:  Re: Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej

Tak jest taka możliwość.Zobacz wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie
I ACa 882/00
I. W razie wstrząsu psychicznego wywołanego śmiercią osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym, przesłanką roszczeń odszkodowawczych z art. 444 k.c. i roszczenia o zadośćuczynienie pieniężne z art. 445 § 1 k.c. jest wykazanie, iż poszkodowany - wskutek śmierci osoby bliskiej - doznał rozstroju zdrowia kwalifikowanego w kategoriach medycznych jako choroba psychiczna, nie jest natomiast wystarczające wykazanie takich następstw w sferze psychicznej poszkodowanego, które zazwyczaj łączą się ze śmiercią osoby bliskiej: uczucie smutku, przygnębienia, żalu i innych negatywnych emocji.
II. Dla ustalenia związku przyczynowego między wstrząsem doznanym wskutek śmierci osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym a wystąpieniem u poszkodowanego choroby psychicznej nie jest konieczne wykazanie, iż poszkodowany był świadkiem wypadku komunikacyjnego lub bezpośrednich następstw tego wypadku w postaci uszkodzenia ciała osoby bliskiej.
III. Obowiązek zachowania należytej ostrożności przez kierującego pojazdem ma na względzie ochronę integralności psychofizycznej nie tylko osób znajdujących się bezpośrednio w strefie zagrożenia związanego z ruchem pojazdu, ale także osób, które mogą doznać rozstroju zdrowia psychicznego wskutek uszkodzenia ciała lub śmierci ich osób bliskich w wypadku komunikacyjnym.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/