Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 13 lis 2018, o 18:59

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Odszkodowanie za ,,przestarzałą metodę zbiegu,, 
Autor Wiadomość

Post Odszkodowanie za ,,przestarzałą metodę zbiegu,,
Zgłosiłam się do lekarza który zalecił i wykonał dość nieprzyjemny (bolesny zabieg).Po jakim czasie wyczytałam w internecie że obecnie te schorzenie likwiduję się w inny bezinwazyjny sposób a metod zabiegów który mi wykonano już dawno zrezygnowało.Mam prawo domagać się jakiegoś odszkodowania :?:

7 lip 2010, o 13:49

Post Re: Odszkodowanie za ,,przestarzałą metodę zbiegu,,
Jest taka możliwość.Jednak ostrzegam iż sprawy medyczne są trudne i trwają długo.Pomocny też będzie ten cytat:

,,Swoboda wyboru metody leczenia lub techniki zabiegu przyznana została lekarzowi w interesie chorego. Nie wolno mu przeto stosować metod i leków, które zostały uznane przez naukę za szkodliwe lub całkowicie nieskuteczne. Nie będzie natomiast ponosił odpowiedzialności, jeżeli stosował metody uznane za prawidłowe lub leki dopuszczone do obrotu, które następnie w związku z rozwojem nauki w rezultacie przeprowadzonych badań okazały się być szkodliwymi lub nieskutecznymi. Nie obciąża go zatem tzw. ryzyko postępu. Dla oceny winy lekarza decydujący jest bowiem stan wiedzy medycznej istniejący w czasie prowadzonego przez niego leczenia lub dokonywania zabiegu.,,

autor: Lewaszkiewicz-Petrykowska B
PiM 1999/1/12

oraz

,,Przeciętny poziom wyposażenia szpitali i wiedzy medycznej musi być zachowany wszędzie, lecz to nie oznacza, że zawsze wystarczający; wobec wielu szpitali i lekarzy (a zwłaszcza specjalistów) wymagania będą niewątpliwie wyższe. Niespełnienie tych wymagań stanowić będzie winę organizacyjną szpitala lub winę lekarza.,,

autor:Nesterowicz M
PiM 2000/6-7/163

7 lip 2010, o 13:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]