odszkodowania24.eu/forum
http://odszkodowania24.eu/forum/

Odszkodowanie za utrate wartość handlowej samochodu
http://odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=2097
Strona 1 z 1

Autor:  odszkodowania24.eu [ 12 lip 2010, o 11:34 ]
Tytuł:  Odszkodowanie za utrate wartość handlowej samochodu

Miałem wypadek 3 letnim samochodem.Samochód ten miał już kiedyś stłuczkę i był remontowany.Czy mogę ubiegać sie o odszkodowanie za utratę wartosci handlowej mojego samochodu :?:

Autor:  Krzysztof [ 12 lip 2010, o 11:39 ]
Tytuł:  Re: Odszkodowanie za utrate wartość handlowej samochodu

Myślę że szanse na uzyskanie takiego odszkodowania są nikłe.Sądy przyznają takie odszkodowania gdy samochód nie przekroczył wieku 3 lat (osobiscie się z tym nie zgadzam bo np.samochód 5-cio letni też traci na wartości po wypadku).
Drugim niekorzystnym czynnikiem jest to ze samochód byl już remontowany po poprzednim wypadku.Wpłynie to znacząco na ewentualną wysokość rekompensaty.

,,Określenie zmniejszenia wartości handlowej samochodu zależy od jego stanu przed wypadkiem. Jeżeli był on już wielokrotnie remontowany albo mocno zużyty, kompensata z tytułu szkody handlowej nie byłaby uzasadniona.,,

Szpunar A glosa OSP 2002/5/61

oraz

,,Z przepisu art. 361 § 1 k.c. wynika zasada "pełnej kompensacji szkody". Wartość samochodu po jego naprawie określa rynek. Mówimy wówczas o wartości rynkowej. Wartość ta w wyniku uszkodzenia, choć później wyeliminowanego, zmalała w stosunku do tej, jaką pojazd reprezentowałby na rynku, gdyby nie został uszkodzony. Dlatego kompensata powinna obejmować nie tylko koszty naprawy, ale także tę różnicę wartości.,,

Szpunar A glosa

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/