Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 20 lis 2017, o 14:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Odszkodowanie od komornika skarbowego 
Autor Wiadomość

Post Odszkodowanie od komornika skarbowego
Komornik skarbowy zablokował mi konto bankowe za niezapłacone mandaty.suma za niezapłacone mandaty wynosiła ok 1000 zł ale na koncie miałem ok 50 tys zł z którymi przez 3 tyg nie mogłem nic zrobić ani wyplacic ani przelać kontrahentowi.Czy komornik zabezpieczając o wiele wyższą kwotę nie naraził się na odpowiedzialność odszkodowawczą ?

12 lip 2010, o 13:08

Post Re: Odszkodowanie od komornika skarbowego
Z pewnością komornik postąpił źle zabezpieczając kwotę ponad sumę mandatów.Może Pan sie domagać odszkodowania -zazwyczaj odsetki - więc to nie będzie duża kwota.Z drugiej strony urząd skarbowy bedzie chciał wyrównać rachunki wie nie polecam pozywać komornika ale to już pana decyzja.

,,Zamrożenie środków obrotowych stanowi szkodę, a do jej określenia należy stosować stopę procentową odpowiadającą wysokości odsetek pobieranych przez bank w razie niespłacenia kredytu. Samo pozbawienie możliwości dysponowania sumą pieniężną, bez względu na utracony zysk lub zwiększenie pasywów, stanowi szkodę, której odpowiada obowiązek zapłacenia przynajmniej odsetek ustawowych.,,

Szpunar A Rejent 1998/10/9

12 lip 2010, o 13:12
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]