Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 14 sie 2018, o 19:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Odszkodowanie od biura rachunkowego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2008, o 17:35
Posty: 2281
Post Odszkodowanie od biura rachunkowego
Zleciłem prowadzenie ksiegowości mojej firmy jednemu z biur rachunkowych.Podczas kontroli z urzędu skarbowego okazało się że dwie faktury które dostarczyłem do biura nie zostały zaksięgowane.Z całą pewnością to ja zostanę ukarany ale czy mogę domagać się odszkodowania od biura ?


21 lip 2010, o 09:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 mar 2010, o 14:19
Posty: 679
Post Re: Odszkodowanie od biura rachunkowego
Tak,oczywiście przysługuje Panu takie prawo.


Wyrok
z dnia 21 września 1993 r.
Naczelny Sąd Administracyjny (do 2003.12.31) w Poznaniu
SA/Po 963/93

1. Nie może stanowić okoliczności usprawiedliwiających nierzetelność ksiąg podatnika fakt, że uchybienia w prowadzeniu księgowości powstały z winy biura podatkowo-rachunkowego wybranego przez podatnika.
2. Podatnikowi, który poniósł szkodę z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów przez biuro podatkowo-rachunkowe, przysługuje jedynie droga postępowania cywilnego przed sądem powszechnym na zasadzie art. 471 k.c. (odpowiedzialność umowna, kontraktowa) lub na podstawie art. 443 w związku z art. 415 k.c. (odpowiedzialność z tytułu czynów niedozwolonych).
ONSA 1994/4/136


21 lip 2010, o 09:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL