Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 16 paź 2019, o 18:31

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jakie odszkodowanie mi się należy ? 
Autor Wiadomość

Post Jakie odszkodowanie mi się należy ?
W dniu XX,2010 r. uległem wypadkowi samochodowemu, którego sprawcą był młody kierowca tira, który jak się później okazało pracował w firmie transportowej od niecałego miesiąca.
Jechałem drogą poza terenem zabudowanym, przede mną jechał ford focus, który włączył kierunek do skrętu i zaczął hamować, w związku z tym zmniejszaliśmy prędkość naszych aut, natomiast kierowca tira z niewyjaśnionych przyczyn zagapił się i bez hamowania wjechał na mnie. Z całego zdarzenia pamiętam tylko ogromny huk i kilkakrotny obrót wokół własnej osi mojego samochodu. Samochód, którym jechałem uległ dużym zniszczeniom , nawet fotel kierowcy, na którym siedziałem był mocno odkształcony- przesyłam zdjęcia rozbitego samochodu (Toyota Yaris rok prod. 2008r). W związku ze zdarzeniem drogowym doznałem urazu więzadłowego kręgosłupa szyjnego i głowy- całą dokumentację przesłałem Compensie.
Przyjmowałem leki tolperis i nimesil (3 tyg.). Leczenie obejmowało wykonywanie tomografii komputerowej, noszenie kołnierza ortopedycznego 4 tygodnie + przedłużenie o kolejne 2 tygodnie, wizytę lekarską, wizytę kontrolną- skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne, rehabilitację 10 zabiegów- 2 tygodnie. W związku z tym, iż Compensa zaniżyła wartość firmowego auta, oraz nie uwzględniła faktur m.in. za nowe opony letnie Michelin, które zamontowane były w tym aucie, przedłużenie gwarancji fabrycznej z 3 do 5 lat, czy też za oklejenie samochodu, a odwołanie od ich decyzji co do wysokości odszkodowania nic nie dało. Sprawę nasza firma kieruje do sądu.
Myślę, że firma Compensa również w przypadku odszkodowania i zadośćuczynienia na osobie poszkodowanej będzie starała się być nieuczciwa.
W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc i poradę prawną w związku z odszkodowaniem i zadośćuczynieniem, oraz wysokości kwoty jaką powinien przewidzieć ubezpieczyciel. W załączniku przesyłam podanie jakie wystosowałem do Compensy. W przypadku, gdy kwota ta będzie również zaniżona, a jestem przekonany, że tak będzie, proszę o wskazówki co mogę dalej zrobić, czy mogą Państwo mi pomóc i na jakich zasadach.
Prawo jazdy mam od 15 lat i nigdy nie uczestniczyłem w żadnym zdarzeniu drogowym i nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii. Może podanie jakie wystosowałem jest błędne, bo nie zawiera m.in. kwoty i trzeba je uzupełnić, czy wysłać sprostowanie. Proszę o pomoc i poradę.

21 mar 2011, o 16:30
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]