Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 20 lis 2019, o 17:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Mój mąż uległ wypadkowi w miejscu pracy 
Autor Wiadomość

Post Mój mąż uległ wypadkowi w miejscu pracy
Mój mąż uległ wypadkowi w miejscu pracy. Wybuch środków które nie miały prawa tam się znajdowac.Uszczerbek na zdrowiu -poparzenie 50% Kilkakrotne operacje na tchawicy. na dzień dzisiejszy maz nadal przebywa w szpitalu. Wszczęte jest postepowanie karne wobec pracodawcy. Maz ma 33 lata.Czy można wyegzekwowac odszkodowanie od pracodawcy.

7 lis 2008, o 13:14

Post Re: Mój mąż uległ wypadkowi w miejscu pracy
Mąż otrzyma odszkodowanie z zus (jednorazowe odszkodowanie może i rentę).Po tych świadczeniach i najlepiej po wyroku skazującym pracodawcę może domagać się odszkodowanie i zadośćuczynienie od niego.

Art. 444. § 1. W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu.
§ 2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.
§ 3. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.

Art. 445. § 1. W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 2. Przepis powyższy stosuje się również w wypadku pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za pomocą podstępu, gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu.
§ 3. Roszczenie o zadośćuczynienie przechodzi na spadkobierców tylko wtedy, gdy zostało uznane na piśmie albo gdy powództwo zostało wytoczone za życia poszkodowanego.

17 mar 2010, o 13:59
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]