Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 19 paź 2019, o 03:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zaniżona wycena samochodu przez ubezpieczyciela 
Autor Wiadomość

Post Zaniżona wycena samochodu przez ubezpieczyciela
Mój samochód został poważnie uszkodzony podczas wypadku. Kolizja nie była z mojej winy.Zgłosiłem szkodę do zakładu ubezpieczeniowego sprawcy. Proces likwidacji szkody przebieg dosyć szybko lecz niestety nie mogę zgodzić się z wyceną w kosztorysie. Głównym problemem jest zbyt niskie wycenienie (moim zdaniem) wycenienie wartości mojego pojazdu sprzed wypadkiem. Ubezpieczyciel wycenia go na około 6 tysięcy złotych a ja sądzę że był wart blisko 9 tysięcy złotych. Jak mogę udowodnić moją rację ? Czy mogę powoływać się na oferty wystawionych samochodów wystawionych na allegro ?

22 mar 2012, o 12:05

Post Re: Zaniżona wycena samochodu przez ubezpieczyciela
Warto zrobić samemu wycenę i nie trzeba w tym celu płacić kilkuset złotych rzeczoznawcy. Na stronie http://www.info-ekspert.pl/wycena_wycena.php5 jest skrypt umożliwiający dokonanie wyceny. Usługa jest płatna sms-em i wynosi około 10 złotych. Ceny samochodów na allegro raczej nie są traktowane na poważnie. Profesjonaliści (zakłady ubezpieczeń, sądy) korzystają ze specjalistycznych programów komputerowych.

22 mar 2012, o 14:11
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]